У Москви се састали турски и сиријски министри одбране

Izvor: GradskeInfo.rs, 28.Dec.2022, 19:37

У Москви се састали турски и сиријски министри одбране

Министар одбране и шеф обавештајне службе Турске сусрели су се данас у Москви са њиховим колегама из Сирије, а састанку је присуствовао и министар одбране Русије Сергеј Шојгу, саопштило је турско Министарство одбране. Foto: Pixabay/step-svetlana Хулуси Акар и његов колега Хакан Фидан су >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << се састали са сиријским министром одбране Алијем Махмудом Абасом и шефом обавештајне службе Алијем Мамлуком, уз присуство министра Шојгуа, саопштило је турско министарство, пренео је Ројтерс.
„Сиријска криза, питање избеглица и заједничка борба против терористичких организација на сиријском тлу, биле су теме конструктивног састанка“, додало је турско министарство.
Турска, руска и сиријска страна договорили су се да ће наставити да одржавају трилатералне сусрете.
Ројтерс оцењује да је данашњи сусрет јасан знак нормализације односа Турске и Сирије.
Kremlj odbacio mirovni plan Zelenskog, mora se uzeti u obzir trenutna realnost

 
Преузмите андроид апликацију.
Чланак У Москви се састали турски и сиријски министри одбране се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.