Вучевић: Србија спремна за договор, али то не значи померање црвених линија

Izvor: GradskeInfo.rs, 28.Dec.2022, 10:36

Вучевић: Србија спремна за договор, али то не значи померање црвених линија

Министар одбране Милош Вучевић изјавио је данас да грађани Србије не треба да буду уплашени због ситуације на Косову и Метохији, указујући да је Београд спреман за договор, али да то не значи померање „црвених линија“. Фото: PrtSc/Instagram/milosvucevic_gradonacelnik „Црвена линија је да нема >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << новог погрома, ‘Бљеска’ и ‘Олује’. Ако међународна заједница жели да се ово врати у формат дијалога мора престати са низом ирационалних потеза администрације Аљбина Куртија. Срби нису без разлога изашли на улице, већ због низа потеза Приштине“, рекао је Вучевић гостујући на РТС-у.
Он додаје да је Војска Србије спремна да изврши сваки задатак и да ће, ако председник, као врховни командант буде наредио, војска реаговати. „Хајде да пробамо да се политички боримо за Косово и Метохију, за опстанак и живот Срба на КиМ, да не уђемо у сценарио какав су нам писали деведесетих година и да добијемо ореол идеалног кривца. Не смемо да уђемо у тај клише. Србија води српску политику, нисмо ми изоловано острво, али то не значи да је Србија џак за ударање и поткусуривање. Мудрост и рационалан приступ, не стидећи се емоција, али оне не смеју да надвладају у процесу доношења одлука“, поручује Вучевић.
Brnabić: Barikadama se štiti pravo glasa, pravedno suđenje, Briselski sporazum

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Вучевић: Србија спремна за договор, али то не значи померање црвених линија се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.