Рок да Ђукановић потпише измењени Закон о председнику истиче у поноћ

Izvor: GradskeInfo.rs, 15.Dec.2022, 16:41

Рок да Ђукановић потпише измењени Закон о председнику истиче у поноћ

У поноћ истиче уставни рок да председник Црне Горе Мило Ђукановић потпише измењени и допуњени Закон о председнику, а из Демократског фронта поручују да очекују да шеф државе испуни уставну дужност. Фото: WikimediaCommons/Bundesministerium für Europa, Integration und Äußeres „За разлику од неуставних закона >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << о одлагању локалних избора и насилном одвајању Зете, које је Мило Ђукановић потписао други пут, наше Измене и допуне закона о Председнику Црне Горе су у потпуности усклађене са Уставом“, саопштено је из ДФ.
Сматрају да се потписивањем поменутог закона стварају претпоставке за излазак из политичке кризе коју је, како кажу, Ђукановић изазвао не дајући мандат победницима избора из 2020. године.
„Након што потпише закон, Мило Ђукановић у функцији председника државе, треба одмах да отпочне разговоре са представницима парламентарне већине и предложи за мандатара особу која има подршку најмање 41 посланика“, наводе из ДФ.
Кандидат за мандатара ДФ је лидер Демоса, посланик Миодраг Лекић.
EU danas donosi konačnu odluku o kandidatskom statusu BiH

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Рок да Ђукановић потпише измењени Закон о председнику истиче у поноћ се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.