
Izvor: GradskeInfo.rs, 01.Dec.2022, 09:51
Министар одбране САД противи се новим војним операцијама Турске у Сирији
Министар одбране САД Лојд Остин упозорио је свог турског колегу Хулуси Акара да се Вашингтон противи новој турској војној операцији у Сирији рекавши да је забринут због ескалације ситуације у региону, саопштио је Пентагон.
Фото: Танјуг/The Canadian Press via AP
Остин је у телефонском >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << позиву изразио саучешће због напада у Истанбулу 13. новембра, саопштио је Пентагон, преноси Ројтерс.
Он је нагласио да зе забринут због ескалације сукоба у северној Сирији и Турској, укључујући недавне ваздушне нападе, од којих су неки директно угрозили безбедност америчког особља које сарађује са локалним партнерима у Сирији у борбама против Исламске државе (ИСИС), наводи се у саопштењу.
Ukrajina postaje poligon za testiranje ruskog oružja
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Министар одбране САД противи се новим војним операцијама Турске у Сирији се појављује прво на Градске инфо.