Линтила: Финска може да пошаље Украјини део енергетске опреме

Izvor: GradskeInfo.rs, 26.Nov.2022, 12:23

Линтила: Финска може да пошаље Украјини део енергетске опреме

Фински министар економије Мика Линтила изјавио је да Финска може да пошаље први део енергетске опреме као помоћ Украјини у којој је тешко оштећен електроенергетски систем, објавио је данас Гардијан. Фото: Pixabay/maxmann Линтила је за фински информативни канал Иле рекао да је започео >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << разговоре са финским предузећима у енергетском сектору да би координирао напоре за помоћ Украјинцима.
Линтила је јуче написао на Твитеру да је тражио од финских компанија донацију опреме и да су предузећа позитивно одговорила на захтев. Операција ће одмах бити започета и украјинска држава је о томе обавештена, навео је Линтила.
Украјински председник Володимир Зеленски изјавио је да шест милиона домаћинстава у тој земљи и даље нема струју, након великих руских ракетних напада ове седмице, пренео је Би-Би-Си.
Jermak: Rusija će odgovarati za Holodomor i sadašnje zločine

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Линтила: Финска може да пошаље Украјини део енергетске опреме се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.