Izvor: GradskeInfo.rs, 24.Nov.2022, 19:33
Брнабић: Договор о таблицама позитиван сигнал за стабилност
Премијерка Србије Ана Брнабић оценила је данас да је договор Београда и Приштине о пререгистрацији возила са српским таблицама позитиван сигнал за стабилност читавог региона.
Фото: Танјуг/Слободан Миљевић
„Својим примером морамо наставити да показујемо да мир увек мора бити >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << изнад политике“, поручила је Брнабић на свом Твитер налогу.
Она је захвалила председнику Србије Александру Вучићу „што се увек понаша као државник посвећен нашој земљи и води нас путем мира“.
Шеф дипломатије ЕУ Жозеп Борељ саопштио је синоћ да су се Београди и Приштина, уз помоћ ЕУ, „договорили о мерама да избегну даљу ескалацију и да се у потпуности усредсреде на предлог за нормализацију односа, који је овог септембра представила ЕУ као посредник, а који је подржан од Француске и Немачке“.
Борељ је објаснио да то значи да ће Србија престати да издаје регистарске таблице са ознакама градова на КиМ, а да ће Приштина обуставити све даље радње у вези са пререгистрацијом возила.
Dačić sa ministrom spoljnih poslova Katara
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Брнабић: Договор о таблицама позитиван сигнал за стабилност се појављује прво на Градске инфо.












