Izvor: GradskeInfo.rs, 21.Nov.2022, 18:00
Једна ствар штети плућима више него дувански дим
Канабис може бити штетнији за плућа и дисајне путеве пушача од дувана, показало је ново истраживање.
Фото: Pixabay/cherylholt
Резултати су показали веће стопе упале дисајних путева и хроничне болести плућа код редовних пушача канабиса у поређењу са редовним пушачима дувана и непушачима. >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs <<
Сматра се да је марихуана мање штетна од дувана, али ово истраживање показује да то можда ипак није случај.
Стручњаци сматрају да би разлог могла бити разлика у начину конзумирања дувана и канабиса.
Марихуана се пуши нефилтрирана, а дуван се најчешће филтрира, па више штетних честица улази у дисајне путеве када се конзумира марихуана.
Такође, људи имају тенденцију да удишу и дуже задржавају дим у плућима када пуше канабис, што може изазвати већу опасност по респираторни тракт.
Међутим, стручњаци напомињу да су потребна додатна истраживања јер су неки рендгенски снимци плућа показали неуверљиве резултате.
Evo zašto imate akne, a niste više tinejdžeri
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Једна ствар штети плућима више него дувански дим се појављује прво на Градске инфо.




