Немачка понудила Пољској свој ПВО систем

Izvor: GradskeInfo.rs, 20.Nov.2022, 22:04

Немачка понудила Пољској свој ПВО систем

Немачка је понудила Пољској ракетно одбрамбени систем Патриот, како би обезбдила свој ваздушни простор након што је протеккле недеље залутала ракета пала на пољску територију, рекла је данас немачка министарка одбране Кристин Ламбрехт. Фото: Wikimedia Commons/Bundeswehr-Fotos „Понудили >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << смо Пољској подршку у обезбеђивању ваздушног простора са нашим авионима Јурофајтер и системима противваздушне одбране Патриот“, навела је Ламбрехт, преноси Ројтерс.
Немачка влада раније је саопштила да ће суседној Пољској понудити додатну помоћ у виду патролирања Јурофајтера након инцидента који је у свету изазвао страх да би рат у Украјини могао да се прелије преко граница те земље, наводи британска агенција.
Више десетина држава чланица НАТО предвођених Немачком у октобру је покренуло иницијативу за заједничку набавку система противваздушне одбране за неколико видова претњи, међу којима и Патриота.
Немачка је у време хладног рата поседовала 36 јединица Патриот, а тренутно их има 12, од којих су две распоређене у Словачкој, додаје Ројтерс.
Erdogan: Ozbiljne posledice po Evropu zbog izolacije Rusije

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Немачка понудила Пољској свој ПВО систем се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.