Izvor: GradskeInfo.rs, 18.Nov.2022, 09:20
Сијарто: Санкције против Русије су најгори одговор ЕУ
Министар иностраних послова Мађарске Петер Сијарто изјавио је да би оставка била нормална реакција европских лидера који су подржали санкције Русији, које су биле, како каже, најгори одговор ЕУ на рат у Украјини, пренео је „Спутњик“.
Фото: Танјуг/AP Photo/Darko Vojinovic, File
„Европска >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << унија жели нове санкције само да би некако оправдала своје погрешне одлуке које су штетне, јер ће након објава да санкције представљају ћорсокак бити потребно именовати одговорне“, пренела је Сијартову изјаву агенција МТИ.
Мађарски министар је истакао да је увођење санкција био најгори одговор ЕУ на почетак рата у Украјини и позвао је грађане Мађарске да се током националних консултација изјасне против њих.
„Мађарска купује гас од Русије, јер је без њега физички немогуће решити проблем снабдевања гасом, зато што је таква инфраструктура у овој области“, додао је он.
Čavušoglu: Zahtevi Rusije moraju biti ispunjeni
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Сијарто: Санкције против Русије су најгори одговор ЕУ се појављује прво на Градске инфо.














