Izvor: GradskeInfo.rs, 08.Nov.2022, 19:49
Стејт департмент: Смањити тензије и започети разговор о ЗСО
Амерички Стејт департмент позвао је данас Београд и Приштину да предузму кораке за смањење тензија и обезбеде мир и стабилност, и указао на неопходност спровођења потписаних споразума, уз напомену да то укључује започињање разговора за успостављање Заједнице српских општина.
Фото: >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << Pexels/Pixabay
Портпарол Стејт департмента рекао је да повлачење Срба из приштинских институција није решење за актуелне спорове и да има потенцијал за даљу ескалацију тензија на терену.
Портпарол, којег албански медији не именују, упозорио је да су животи људи у опасности због реторике која тренутно влада услед ситуације на северу КиМ.
„Акције и реторика који повећавају могућност насиља излажу непотребном ризику невине животе и припаднике међународних мировних снага на терену“, навео је он.
Нагласио је и да су САД сагласне са Европском унијом да су недавни догађаји забрињавајући и да доводе у опасност важан напредак који је до сада постигнут у дијалогу уз посредовање ЕУ.
„Такозвано Косово и Србија морају да спроведу споразуме које су потписали у процесу дијалога, укључујући и почетак разговора за успостављање Заједнице спрских општина“, поручио је портпарол Стејт департмента.
Mali: Rebalans nije inflatorni
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Стејт департмент: Смањити тензије и започети разговор о ЗСО се појављује прво на Градске инфо.









