Плате селектора на Мундијалу, Пикси ни близу врха?

Izvor: GradskeInfo.rs, 08.Nov.2022, 17:10

Плате селектора на Мундијалу, Пикси ни близу врха?

Како се ближи почетак Мундијала у Катару, тако је све више информација доступно, па тако су постале и плате селектора свих 32 репрезентација учесница. Фото: Танјуг/AP Photo/Darko Vojinovic На врху листе је Немац Ханс Флик са годишњом зарадом од 6,5 милиона евра на годишњем нивоу према информацијама >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << са сајта „Finance Football“. Флик је селекторску позицију наследио од Јоакима Лева, који је Немачку водио 15 година, те се са њом попео на кров света.
Флик је са репрезентацијом успео да прође квалификације као први на табели са девет победа и једним поразом, али се у Лиги нација није прославио, те је имао по једну победу и пораз и чак четири ремија.
Други на листи најплаћенијих селектора је Герет Саутгејт из Енглеске, која је играла у полуфиналу Светског и финалу Европског првенства прошле године.
Саутгејт годишње зарађује око 5,8 милиона евра, а упркос прошлогодишњем успеху често је критикован од стране јавности и навијача, те би у случају неуспеха могао да добије отказ.
Енглеска има проблема са повредама, Мундијал у Катару ће пропустити Рис Џејмс и Бен Чилвел, веома битни чланови репрезентације.
Трећи селектор са највећом платом је Дидије Дешан из Француске, који је био селектор и током Мундијала у Русији где је освојено злато, али је донео и прво место у Лиги нација. Дешан зарађује 3.800.000 евра годишње, а посао ће му на Мундијалу бити отежан због неиграња Пола Погбе који је и даље повређен. Уз то, неизвестан је и наступ Карима Бенземе, који је недавно освојио и „Златну лопту“.
Ово би требало да буде последњи Мундијал на којем ће Дешан предводити Француску, пошто је већ најављено да ће његово место од јануара преузети Зинедин Зидан.
У самом врху по зарадама је и Тите из Бразила, а његова зарада је 3,6 милиона евра, иако према неким изворима он има плату преко четири милиона. Тиће ће са Бразилом бити први фаворит за освајање „богиње“, па ће имати посебан терет на својим плећима.
Међу десет најплаћенијих селектора налазе се редом још и Луј ван Гал (Холандија), Херардо Мартино (Мексико), Лионел Скалони (Аргентина), Феликс Санчез Бас (Катар), Фернандо Сантош (Португал) и Мурат Јакин (Турска).
Селектор Србије Драган Стојковић Пикси налази се тек на 21. позицији са годишњом зарадом од 650.000. То је много мање од водећих селектора, заправо тачно 10 пута мање од првопласираног човека на листи. Пикси је као селектор успео да врати веру у српски фудбал, па сада „орлови“ са великом надом иду у Катар где ће покушати да поремете и највеће репрезентације на свету, почев од Бразила 24. новембра. Након тога на реду је Камерун 28. новембра, а групну фазу Србија завршава против бразила 2. децембра.
Што се тиче Пиксијевих резултата на клупи Србије, недавно је изборена и промоција у А дивизију у Лиги нација, а укупан скор гласи 13 победа, четири ремија и три пораза.
Занимљиво је да се испод Пиксија по заради налази Златко Далић из Хрватске са зарадом од 550.000 евра годишње.
ПЛАТЕ СЕЛЕКТОРА У КАТАРУ  Ханс Флик (Немачка) 6.500.000 Герет Саутгејт (Енглеска) 5.800.000 Дидије Дешан (Француска) 3.800.000 Тите (Бразил) 3.600.000 Луј ван Гал (Холандија) 2.900.000 Херардо Мартино (Мексико) 2.900.000 Лионел Скалони (Аргентина) 2.600.000 Феликс Санчез Бас (Катар) 2.400.000 Фернандо Сантош (Португал) 2.250.000 Мурат Јакин (Швајцарска) 1.600.000 Пауло Бенто (Јужна Кореја) 1.300.000 Грејем Арнолд (Аустралија) 1.300.000 Грег Берхалтер (САД) 1.250.000 Роберто Мартинез (Белгија) 1.200.000 Каспер Хјулманд (Данска) 1.150.000 Луис Енрике (Шпанија) 1.150.000 Херве Ренард (Саудијска Арабија) 1.100.000 Хајиме Моријасу (Јапан) 1.050.000 Дијего Алонсо (Уругвај) 860.000 Густаво Алфаро (Еквадор) 770.000 Драган Стојковић 650.000 Драган Скочић (Иран) 650.000 Златко Далић (Хрватска) 550.000 Чеслав Мичниевич (Пољска) 500.000 Џон Хердман (Канада) 480.000 Крис Хуџтон (Гана) 400.000 Роб Пејџ (Велс) 380.000 Валид Реграгуи (Мароко) 920.000 Луис Суарез (Костарика) 350.000 Ригоберт Сонг (Камерун) 340.000 Али Сисе (Сенегал) 310.000 Џалел Кадри (Тунис) 130.000 Barselona želi na kraju sezone da angažuje Vilfrida Zahu

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Плате селектора на Мундијалу, Пикси ни близу врха? се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.