Немачка забринута за своје злато у САД, нема поверења у Трампову администрацију

Izvor: GradskeInfo.rs, 30.Maj.2025, 11:37

Немачка забринута за своје злато у САД, нема поверења у Трампову администрацију

Немачка јавност и део политичког естаблишмента поново отварају питање безбедности својих златних резерви у иностранству, посебно у Њујорку, пошто сумњају у поузданост америчког председника Доналда Трампа и његове администрације. Фото: Pexels/Pixabay Немачка федерација пореских >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << обвезника (БдСт) затражила је ове недеље од Бундесбанке и Министарства финансија Немачке да врате злато из Сједињених Америчких Држава, преноси Ројтерс.
“Трамп жели да контролише америчку централну банку ФЕД, што значи и да може доћи у позицију да утиче на немачке златне резерве које се тамо налазе. То је наш новац и треба га вратити кући”, изјавио је потпредседник БдСт-а Михаел Јегер.
Европосланик Маркус Фербер из редова владајућих конзервативних демохришћана упозорио је да су “Сједињене Америчке Државе под Трампом све мање поуздан партнер” и да Бундесбанка мора да прилагоди своју политику “новим геополитичким реалностима”. Немачки јавни сервиси ЗДФ и АРД недавно су објавили прилоге о безбедности немачког злата у Њујорку, што показује да ова тема, која је је годинама била својствена само десници и заговорницима теорија завере, сада добија пажњу шире јавности.
Бундесбанка чува око трећину својих златних резерви – укупно 3.352 тоне, што је други највећи државни залог злата на свету – у трезору ФЕД у Њујорку, што датира још из периода Хладног рата.
Повратак Доналда Трампа у Белу кућу, његови чести напади на ФЕД и напети односи са савезницима подстакли су нови талас забринутости у Немачкој, а све више тамошњих званичника позива на већу диверзификацију златних резерви, додаје агенција.
Злато се убрзано из Америке преко Швајцарске пребацује у Енглеску

 
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Немачка забринута за своје злато у САД, нема поверења у Трампову администрацију се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.