Вучић: Приштина грубо крши Споразум

Izvor: GradskeInfo.rs, 07.Nov.2022, 20:06

Вучић: Приштина грубо крши Споразум

Генерални секретар НАТО Јенс Столтенберг позвао је данас телефоном председника Србије Александра Вучића и затражио да се све стране у споровима у вези с Косовом и Метохијом уздрже од корака који би изазвали ескалацију, односно да се уздрже од једностраних потеза који би угрозили >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << мир и стабилност. Фото: Танјуг/Раде Прелић Вучић је указао на то да Приштина својим једностраним потезима брутално крши Бриселски споразум, сменом српског командира полиције за регион Север Ненада Ђурића, те нелегитимним поступањем у вези с регистарским таблицама и безмало десетогодишњим одбијањем да формира Заједницу српских општина.
Он је додао да, упркос томе, Србија настоји да одржи мир и стабилност и да ће томе да остане посвећена. Саговорници су разговарали и о значају улоге КФОР-а и директног контакта начелника генералштаба Војске Србије са командантом НАТО снага на Косову и Метохији.
Столтенберг је истакао да НАТО цени сарадњу остварену са Србијом са позиције војно неутралне земље.
Vučić: Srpski narod neće ostati bez podrške Srbije

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Вучић: Приштина грубо крши Споразум се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.