Јовановић: Информисање ће бити приоритет новог министарства

Izvor: GradskeInfo.rs, 04.Nov.2022, 19:59

Јовановић: Информисање ће бити приоритет новог министарства

Министар информисања и телекомуникација Михаило Јовановић данас је о актуелним темама у области информисања и медија разговарао са представницима медијских и новинарских удружења и партнерима из међународних организација и амбасада. Фото: Танјуг/ Влада Републике Србије На >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << састанку су учествовали представници девет медијских и новинарских удружења, који су претходно учествовали у изради Медијске стратегије и Акционог плана.
Такође, састанку су присуствовали шеф Делегације Европске уније у Србији амбасадор Емануеле Жиофре, и представници Мисије ОЕБС у Србији, Амбасаде Норвешке и Фондације Конрад Аденауер.
Јовановић је рекао да ће питања информисања бити приоритет новог министарства и да су дијалог и сарадња са медијским и новинарским удружењима о свим актуелним питањима и изазовима веома важни.
Рекао је и да је приоритет рад на изради Измена и допуна Закона о јавном информисању и медијима, као и Измена и допуна Закона о електронским медијима.
Предлог Министарства је да на овим законима раде представници медијских и новинарских удружења који су учествовали у изради Медијске стратегије и Акционог плана.
Представници медијских и новинарских удружења представили су предлоге у вези са овим законима и упознали новог министра са другим важним активностима и питањима у медијској заједници.
Амбасадор Жиофре поздравио је организацију овог састанка  и истакао значај дијалога и одржавања инклузивности и транспарентности у целокупном реформском процесу заснованом на доброј пракси израде Медијске стратегије.
Жиофре је поновио да ће ЕУ наставити да пружа и финансијску и техничку подршку у реформама.
Представници партнера из међународних организација су рекли да ће наставити да пружају помоћ и експертску подршку у изради измена и допуна медијских закона, као и даљем спровођењу Медијске стратегије.
Vučević: Zahvalni Rusiji na podršci očuvanju suvereniteta Srbije

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Јовановић: Информисање ће бити приоритет новог министарства се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.