Литургија поводом дана сећања на жртве геноцида у НДХ

Izvor: GradskeInfo.rs, 27.Apr.2025, 11:33

Литургија поводом дана сећања на жртве геноцида у НДХ

У Цркви светих апостола Петра и Павла у Козарској Дубици служена је литургија поводом обележавања Дана сећања на жртве усташког злочина – геноцида у концентрационом логору Јасеновац и његовом највећем стратишту Доњој Градини. FOTO TANJUG/ FOTO SRNA/ TANJA DERIKUCA, Литургији су присуствовали >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << начелник општине Козарска Дубица Игор Савковић, председник Скупшине општине Милош Бањац, грађани и потомци страдалих у логору Јасеновац, преноси Срна.
Литургији, коју су служили свештеници бањалучке и дубичке парохије, присуствују и кадети Војне академије у Београду.
Обележавање Дана сећања на геноцид над Србима, Јеврејима и Ромима у НДХ и 80 година од пробоја јасеновачких логораша, наставља се данас у Доњој Градини, на централном комеморативном скупу, који организују владе Републике Српске и Србије.
Доналд Трамп Млађи са привредницима Србије: ИТ и туризам у фокусу

 
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Литургија поводом дана сећања на жртве геноцида у НДХ се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.