Универзитет Харвард тужио Трампову администрацију

Izvor: GradskeInfo.rs, 22.Apr.2025, 08:40

Универзитет Харвард тужио Трампову администрацију

Амерички универзитет Харвард тужио је администрацију председника САД Доналда Трампа због претњи да ће укинути милијарде долара финансирања те високообразовне институције. Фото: WikimediaComonns/David Adam Kess Председник Харварда Алан Гарбер оптужио је Стејт депармтент да покушава да >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << успостави “невиђену и неприкладну контролу” над универзитетом и упозорио да ће последице владиних акција бити “тешке и дуготрајне”, преноси Њујорк тајмс.
У тужби, поднетој федералном суду у Масачусетсу, влада се оптужује да је покренула широки напад као “полугу за добијање контроле над академским доношењем одлука на Харварду”.
Као оптужени у тужби се наводи министар здравља Роберт Кенеди Млађи, министарка образовања САД Линда Мекмахон, вршилац дужности администратора Управе за опште службе Стивен Ехикијан, државни тужилац Памела Бонди и неколико других званичника.
Тужба се позива и на друге велике универзитете који су се суочили са наглим смањењем финансирања. Прошле недеље Трампова администрација је запретила да ће укинути визе за међународне студенте на Харварду након што је универзитет одбио да прихвати захтеве администрације.
Тужба је наговестила велику ескалацију текуће борбе између високог образовања и Трампа, који је обећао да ће “повратити” елитне универзитете, оцењује амерички лист.
Администрација је своју кампању означила као борбу против антисемитизма, али је такође циљала програме и подучавање који се односе на расну разноликост и родну идеологију.
Раније овог месеца, Стејт департмент је послао Харварду списак захтева који је укључивао ревизију професора за плагијат, пријављивање савезној влади свих међународних студената оптужених за недолично понашање и именовање спољног наџорника да би се обезбедило да академска одељења имају “различита гледишта”.
Анкета: Рејтинг Трампа у паду, мала подршка кандидатури за трећи мандат

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Универзитет Харвард тужио Трампову администрацију се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.