Медведев: Не сме се мењати статус сталних чланица СБ УН

Izvor: GradskeInfo.rs, 22.Okt.2022, 15:31

Медведев: Не сме се мењати статус сталних чланица СБ УН

Заменик председавајућег руског Савета безбедности Дмитриј Медведев изјавио је данас да статус сталних чланица Савета безбедности Уједињених нација, укључујући њихово право вета, не би никад требало да буде предмет ревизије. Фото: Танјуг/Ekaterina Shtukina/Pool Photo via AP „Статус (сталних) >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << држава чланица Савета безбедности УН, које су оснивачи УН, никада не би требало да буде подвргнут ревизији и то укључује њихово право вета“, навео је Медведев на Телеграму, а преноси ТАС С.
Медведев сматра и да би могла да се прошири листа чланица Савета безбедности УН. „У супротном, УН ће се суочити са системском кризом и евентуално судбином покојне Лиге народа“, оценио је Медведев.
Председник Украјине Володимир Зеленски позвао је да се Русији укине право вета у Савету безбедности УН као казна за напад на Украјину, а неколико америчких сенатора упутило је апел председнику САД Џозефу Бајдену да уклони Русију из тог тела УН „због неоправдане и насилне инвазије на Украјину.“
Ruske snage odbile napade u Lugansku, Donjecku i Hersonu

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Медведев: Не сме се мењати статус сталних чланица СБ УН се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.