
Izvor: GradskeInfo.rs, 28.Feb.2025, 08:52
Трудо: Канада ће имати брз и снажан одоговор ако јој САД уведу санкције
Канада ће брзо и изузетно снажно одговорити ако Сједињене Америчке Државе уведу царине на увоз канадске робе следећег уторка, изјавио је данас канадски премијер Џастин Трудо.
Фото: Танјуг/Darren Calabrese/The Canadian Press via AP
Он је ипак додао да Канада не жели трговински рат са својим суседом, >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << пренео је Ројтерс.
Председник САД Доналд Трамп изјавио је раније данас да планира да уведе царине на увоз из Канаде и Мексика следећег уторка.
Он је навео да се забрањене дроге, попут фентанила, кријумчаре у Сједињене Америчке Државе на „неприхватљивим нивоима“ и да би увозне таксе приморале друге земље да сузбију кријумчарење.
„Не можемо да дозволимо да ова пошаст настави да угрожава САД, и стога, све док не престане, или се озбиљно не ограничи, предложене царине које треба да ступе на снагу 4. марта ће, заиста, ступити на снагу, како је и планирано“, поручио је Трамп на својој друштвеној мрежи Трутх Социал.
Канадски министар јавне безбедности Дејвид Мек Гинти данас је ипак истакао да би „напредак који је Канада постигла у пооштравању безбедности дуж границе са Сједињеним Америчким Државама и борби против кријумчарења дроге требало да задовољи Трампову администрацију“, пренео је Ројтерс.
Он је то рекао у Вашингтону уочи разговора са високим америчким званичницима.
Председник САД је 1. фебруара потписао извршне налоге којима се уводе царине од 25 одсто на производе из Мексика и Канаде, као и царине од 10 одсто на канадске енергенте.
GIE: Rezerve gasa u evropskim podzemnim skladištima ispod 40 odsto kapaciteta
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Трудо: Канада ће имати брз и снажан одоговор ако јој САД уведу санкције се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.