У новом пакету канадских санкција Ирану и шеф дипломатије

Izvor: GradskeInfo.rs, 13.Okt.2022, 18:29

У новом пакету канадских санкција Ирану и шеф дипломатије

Канада је данас увела нове санкције Ирану као одговор на акције власти те земље које крше људска права, саопштило је министарство спољних послова. Фото: Танјуг/AP/Patrick Doyle Нова листа санкција подразумева три ентитета и 17 људи, укључујући дугогодишњег иранског министра спољних >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << послова Џавада Зарифа, преноси Ројтерс.
„Поступци иранског режима говоре сами за себе – свет је годинама посматрао како он следи своју агенду насиља, страха и пропаганде“, рекла је министарка спољних послова Мелани Жоли.
Она је додала да ће Канада наставити да брани људска права
„Ми ћемо и надаље да будемо солидарни са иранским народом, укључујући жене и омладину, који се храбро боре за будућност у којој ће се њихова људска права у потпуности поштовати“, навела је Жоли.
„Za razliku od Rusije, nama neće nestati oružja“

Преузмите андроид апликацију.
Чланак У новом пакету канадских санкција Ирану и шеф дипломатије се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.