Izvor: GradskeInfo.rs, 07.Okt.2022, 17:11
Бајден потписао уредбу о заштити личних података
Председник САД Џозеф Бајден потписао је данас уредбу о заштити лицних података која би требало да отклони сумњу Европљана да их америчке обавештајне агенције шпијунирају.
Фото: Танјуг/AP Photo/Susan Walsh, File
„Ова уредба је кулминација заједничких напора да вратимо поверење и стабилност >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << у трансатлантску размену података“, рекла је новинарима министарка трговине САД Ðина Рајмондо и додала да ће уредба „осигурати приватност личних података грађана ЕУ, преноси Ројтерс.
Уредба, заснована на прелиминарном споразуму који је Бајден у марту договорио са председницом Европске комисије Урсулом фон дер Лајен, гарантује појачане мере заштите против злоупотребе личних података, наводи АП.
Вашингтон и Брисел су дуго у сукобу око строгих правила ЕУ о дигиталној приватности.
То је створило потешкоће за технолошке гиганте, укључујући Гугл и Фацебоок-ову матичну компанију Мета.
Данашња уредба сужава обим података који ће компаније моћи да прикупљају.
Европска удружења за заштиту приватности најавила су да ће уложити жалбу уколико установе да нова уредба не штити приватност на адекватан начин, преноси Ројтерс
Nobelova nagrada za mir Belorusu Alešu Beljatskom
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Бајден потписао уредбу о заштити личних података се појављује прво на Градске инфо.






