Izvor: GradskeInfo.rs, 03.Okt.2022, 15:59
Могућа искључења због несташице гаса у појединим земљама
Британски енергетски регулатор „Оfgem“ саопштио је да би поједине електране у земљи могле да обуставе рад.
Фото: Pixabay/Mimzy
До обуставе рада би дошло јер се земља суочава са несташицом гаса услед енергетске кризе, пишу британски медији, а преноси Capital.
Велика Британија би >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << могла да прогласи ванредно стање због несташице гаса, а неке електране на гас остале би без овог енергента и не би могле да производе струју, пише Тајмс цитирајући регулаторну агенцију.
Ова објава ће вероватно појачати бојазан од искључења струје, пошто се Британија ослања на гасне електране у великој мери када је реч о производњи електричне енергије, додаје лист.
Према британским законима о индустрији, електране ће морати да плате казне уколико не испоруче онолико струје колико је обећано, а проблем недостатка гаса треба решити што пре да би се спречиле последице по електроенергетски и гасни систем, наводи Тајмс.
„Оfgem“ је саопштио да ће предстојећа зима бити “изазовнија од претходне”, пише британски лист.
„iPhone 6“ zvanično postao oldtajmer
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Могућа искључења због несташице гаса у појединим земљама се појављује прво на Градске инфо.







