Оливеира тријумфовао у Тајланду, Квартарарова предност се „истопила“

Izvor: GradskeInfo.rs, 02.Okt.2022, 15:57

Возач КТМ-а Мигел Оливеира победник је трке Мото ГП шампионата за Велику награду Тајланда. Фото: Танјуг/AP Photo/Kittinun Rodsupan Португалски мотоциклиста је трку у Бурираму завршио за 41 минут, 44,503 секунде.
Друго место је заузео возач Дукатија Џек Милер (0,730 секунди заостатка), а на победнички >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << подијум се попео и његов тимски колега Франческо Бањаја (1,968 секунди заостатка).
Актуелни светски првак возач Јамахе Фабио Квартараро трку је завршио на 17. месту.
Трка у Бурираму каснила је готово сат времена због кише.
У генерланом пласману три трке пре краја Квартараро има 219 бодова, два бода мање има другопласирани Бањаја, док је трећи Алеш Еспаргаро из Априлије (трку на Тајланду завршио на 11. месту) са 199 бодова.
Шампионат се наставља 16. октобра трком за Велику награду Аустралије.