Немачке фирме све опрезније приликом запошљавање нових радника

Izvor: GradskeInfo.rs, 06.Nov.2024, 10:13

Немачке фирме све опрезније приликом запошљавање нових радника

Немачке фирме су све опрезније приликом запошљавања нових радника, истиче се у данас објављеном извештају Института за економска истраживања ИФО из Минхена за октобар. Фото: Unsplash/Unsplash+ Индикатор који мери спремност немачких компанија на запошљавање је пао са септембарских >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << 94 поена на 93,7 поена, што је најнижи ниво од јула 2020.
Ситуација на тржишту рада је већ месецима под утицајем негативног тренда, изјавио је шеф истраживања ИФО Клаус Волрабе.
Према његовим речима, у овом тренутку је већа вероватноћа да ће немачке компаније отпуштати запослене уместо да примају нове колеге. Посебно тешка ситуација влада у немачкој производњи где се због пада наруџбина смањује и потреба за радницима, а слична ситуација влада у трговини.
Међу пружаоцима услуга, позитивни и негативни одговори су тренутно скоро у равнотежи, а очекује се да ће број запослених бити константан, што важи и за сектор грађевинарства. Нове запослене траже пре свега компаније које раде у туризму и ИТ сектору, закључује се у извештају,преноси Танјуг.
Potrošači u evrozoni optimisti, očekuju nižu inflaciju u budućnosti

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Немачке фирме све опрезније приликом запошљавање нових радника се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.