Izvor: GradskeInfo.rs, 18.Okt.2024, 09:40
Више од трећине Немаца купује само најосновније производе
Више од трећине Немаца или тачније 37 процената изјавило је да сада у продавници купује само оно најосновније. Осим тога, Немци су песмистични када се ради о њиховој животној ситуацији у наредном периоду и уопште када је реч економским приликама у земљи.
Фото: Unsplash/Unsplash+
У Европи >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << по овом питању од Немаца су песмистичнији Французи и Италијани а у свету на врху листе су Јапанци.
Ово су неки од резултата најновијег „EY Future Consumer Indexa“ – глобалног истраживања у којом је испитано више од 23.000 потрошача. У Немачкој је у истраживању учествовало 1.000 особа.
ЕY је скраћеница за „Ернест & Јанг“, једна од четири главне консултантске фирми у свету у области књиговодства и пореза. Има 395.000 запослених, од тога у Немачкој више од 11.100.
Огроман део становништва у Немачкој забринут је због високих или растућих трошкова енергије (86 процената), трошкова за храну и кућне потрепштине (84 процента), као и трошкова за бензин и друга горива (69 процената).
Интересантно је да је 40 процената због своје финансијске ситуације прешло са брендираних производа на сличне али много јефтиније, које супермаркети и дрогерије обично нуде под својим именом.
Због кризе потрошачи у Немачкој желе да смање своје трошкове код доставе намирница (49 процената) и готових јела (48 процената), код чланства у теретанама (43 процента) и трошкове за посете ресторанима, позориштима и биоскопима (40 процената).
Počelo izdavanje uverenja za uvoz polovnih vozila iz SAD
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Више од трећине Немаца купује само најосновније производе се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.






