Гром оштетио фрагменте Константиновог славолука у Риму

Izvor: GradskeInfo.rs, 04.Sep.2024, 13:28

Гром оштетио фрагменте Константиновог славолука у Риму

Гром, који је погодио антички Константинов славолук у близини Колосеума у Риму током олује у уторак, оштетио је делове те античке грађевине, саопштио је данас Археолошки парк Колосеум. Фото: Танјуг/AP Photo/Andrew Medichini Како се додаје, данас је настављена процена штете, а техничари >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << парка су “реаговали брзо“ и однели поломљене делове “на сигурно место“, преноси Анса.
Славолук је 315. године изграђен у част победе Константина, првог римског императора који је примио хришћанство, над ривалом Максентијусем три године раније у бици код Милвијског моста.
Агенција за цивилну заштиту саопштила је да је у Риму у уторак пало 60 милиметара кише за мање од сат времена, што је количина која падне за месец дана у овом периоду.
Ruski udar na Poltavu: Broj mrtvih porastao na 47, ranjenih na 206

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Гром оштетио фрагменте Константиновог славолука у Риму се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.