Мађарска: Влада почиње примену мера за уштеду енергије

Izvor: GradskeInfo.rs, 20.Sep.2022, 13:02

Мађарска: Влада почиње примену мера за уштеду енергије

Мађарска влада почиње са применом мера за уштеду енергије у државним институцијама, док обезбеђује да режим регулисаних цена за комуналне услуге остане на снази, саопштио је данас владин информативни центар КТК. Фото: Unsplash/Ervin Lukacs Како се наводи, последњих месеци, влада је радила >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << на спасавању грађана Мађарске од негативних последица рата у Украјини и „непромишљених санкција“ Европске уније, кроз мере као што је да се свакој породици обезбеди гас и струја по сниженој цени до просечне потрошње, пренела је агенција МТИ.
Влада је наложила свим државним институцијама и државним предузећима да смање потрошњу гаса за 25 одсто, наводи се у саопштењу. У оквиру те мере, државне установе не могу да се греју преко 18 степени, изузев здравствених установа, домова за стара лица и децу, као и јаслица.
Додаје се да ће школе бити загрејане на најмање 18 степени, али температура у учионицама за децу до 14 година требало би да буде најмање 20 степени.
Savet EU zvanično odobrio 5 milijardi evra zajma Ukrajini

 
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Мађарска: Влада почиње примену мера за уштеду енергије се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.