Izvor: GradskeInfo.rs, 24.Avg.2024, 13:56
Си Ђинпинг ће у октобру посетити Русију због самита БРИКС-а
Амбасадор Кине у Русији Џанг Ханхуи изјавио је данас да ће кинески председник Си Ђинпинг у октобру посетити Русију, где ће учествовати на самиту БРИКС-а у Казању.
Фото: Jack Taylor/Pool Photo via AP
„Планирана је посета Русији, Си ће учествовати на самиту БРИКС-а“, рекао је кинески амбасадор, >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << а преносе РИА Новости.
Претходно је Јужна Африка најавила да ће њен председник Сирил Рамафоса учествовати на октобарском самиту, а позиви су упућени и иранском председнику Масуду Пезешкијану и председнику Венецуеле Николасу Мадуру.
БРИКС су 2006. године основали Бразил, Русија, Индија и Кина, а Јужна Африка се придружила 2011. године.
Од 1. јануара ове године и Египат, Иран, Уједињени Арапски Емирати, Саудијска Арабија и Етиопија постали су пуноправни чланови БРИКС-а.
Zelenski potpisao zakon o ratifikaciji Rimskog statuta Međunarodnog krivičnog suda
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Си Ђинпинг ће у октобру посетити Русију због самита БРИКС-а се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.








