
Izvor: GradskeInfo.rs, 13.Avg.2024, 11:20
Расхладите се квалитетно у Музеју Војводине
Поводом изложбе Благовештенски сабор Влаха Буковца, у среду, 14. августа у 20 сати у Музеју Војводине биће одржано предавање Легат у легату: слика Велика Иза Влаха Буковца.
Фото: Музеј Војводине
Предавање ће одржати управница Спомен-збирке Павла Бељанског Милана Квас, музејска >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << саветница.
Позивамо Вас да послушате причу о овом изузетном уметничком делу које је изазвало праву сензацију и велико интересовање јавности на париском Салону 1882. године.
Париска штампа је писала о њој на све стране, разгледнице са мотивом Велике Изе су продате у хиљадама примерака, што је за то време било необично, а сам аутор после овог Салона постаје запажен и тражен чак и на дворовима.
И данас ово дело, које је изложено на сталној поставци Спомен-збирке Павла Бељанског, изазива пажњу и дивљење.
Предавање ће бити одржано у климатизованом простору изложбене сале.
Međunarodni dan mladih obeležen juče u Novom Sadu
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Расхладите се квалитетно у Музеју Војводине се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.