Izvor: GradskeInfo.rs, 16.Jul.2024, 09:57
Француски фудбалер Оливије Жиру окончао репрезентативну каријеру
Француски фудбалер Оливије Жиру саопштио је данас да је окончао репрезентативну каријеру.
Фото: Танјуг/Christophe Ena
„Моменат којег сам се плашио је дошао. Време је да кажем збогом француском тиму“, написао је најбољи стрелац Француске у историји на Инстаграму.
Жиру (37) је од >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << дебија за „галске петлове“ 2011. године уписао 137 наступа за репрезентацију за коју је постигао 57 голова.
Са 57 голова Жиру је најбољи стрелац Француске свих времена, а иза њега су Тијери Анри (51), Килијан Мбапе (48), Антоан Гризман (44), Мишел Платини (41) и Карим Бензема (37).
Жиру је са Француском је 2018. године био шампион света, 2022. вицешампион планете, а освојио је и Лигу нација у сезони 2020/21.
Španski košarkaš Serž Ibaka napustio Bajern
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Француски фудбалер Оливије Жиру окончао репрезентативну каријеру се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.











