
Izvor: GradskeInfo.rs, 13.Jun.2024, 17:31
Због великих врућина Акропољ затворен други дан заредом
Власти у Грчкој и данас су затворили археолошки локалитет Акропољ, јер је ту земљу захватио први топлотни талас ове сезоне.
Фото: WikimediaCommons/George E. Koronaios
Министарство културе саопштило је да ће цитадела на врху брда, која је најпопуларније античко место у Грчкој, због врућине бити >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << затворена од поднева до 17 часова.
Сва остала археолошка налазишта у грчкој престоници такође ће током истих сати бити затворена.
Метеоролози предвиђају да ће температуре данас премашити 40 степени Целзијуса у већем делу централне и јужне Грчке, укључујући Атину, Кикладе и Крит.
Због такве прогнозе, министар надлежан за цивилну заштиту Василис Кикилијас је рекао да постоји ризик од пожара због комбинације високих температура и ветра.
„Рани почетак топлотних таласа, у комбинацији са сушном зимом, довео је до веома тешке сезоне пожара“, рекао је он.
Власти у Атини обезбедиле су климатизоване просторе у средњим школама у којима се одржавају завршни испити и пријемни на факултет.
Пад температура очекује се сутра и у суботу.
Suzavac i vodeni topovi na protestima u Buenos Airesu zbog predsednikovih reformi
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Због великих врућина Акропољ затворен други дан заредом се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.