БИА демантује наводе о везама са ухапшенима због шпијунаже у Урошевцу

Izvor: GradskeInfo.rs, 05.Jun.2024, 18:40

БИА демантује наводе о везама са ухапшенима због шпијунаже у Урошевцу

Безбедносно-информативна Агенција (БИА) саопштила је данас да „одлучно демантује све покушаје пласирања лажних вести од стране привремених албанских институција на Косову и Метохији, да су два лица са иницијалима Б.Ш. и М.Ћ. а која су данас ухапшени у Урошевцу под оптужбом за >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << извршење кривичног дела шпијунаже у било каквом односу сарадње са Агенцијом“. Фото: Wikimediacommons/Matija
Две особе ухапшене су раније данас у Урошевцу по налогу специјалног тужилаштва у Приштини због сумње да су починиле кривично дело „шпијунажа“, након чега им је одређено задржавање до 48 сати, пренели су приштински медији.

У саопштењу тужилаштва се наводи да је хапшење уследило након вишемесечних истрага, а претходиле су му рације на две локација на Косову и Метохији.
Медији на албанском језику наводе да је акција хапшења и претреса изведена у Урошевцу, а да су ухапшени Б. Ш. и М. К, обојица албанске националности, који су осумњичени за наводну „шпијунажу и сарадњу са БИА Србије“.
Vučić: Gotovo neverovatna pobeda liste Srbija sutra, ubedljivo poražena opozicija

Преузмите андроид апликацију.
Чланак БИА демантује наводе о везама са ухапшенима због шпијунаже у Урошевцу се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.