Смањена овогодишња жетва у Украјини услед јаких мразева

Izvor: GradskeInfo.rs, 27.Maj.2024, 10:07

Смањена овогодишња жетва у Украјини услед јаких мразева

Недавни јаки мразеви у северним и источним деловима Украјине могли би да смање овогодишњу жетву житарица и уљарица, показала је анализа консултантске групе АПК-Информ. Фото: Unsplash/ejleusink Навели су податке научника, чија су мерења показала да је температура ваздуха почетком маја >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << пала на минус два степена целзијуса, а до минус девет степени целзијуса у неким областима, преноси Танјуг.
Мразеви су оштетили усеве пшенице, јечма, уљане репице и грашка, а АПК-Информ је нагласио да би између 20 до 30 одсто приноса могло да буде изгубљено.
Украјинско Министарство пољопривреде саопштило је за Ројтерс да је прогноза за количину очекиваних приноса за сада непромењена, али да ће потенцијално бити ревидирана у јуну. Из министарства наводе да је прогноза за уљарице и житарице за 2024. годину 74 милиона метричких тона наспрам око 82 милиона тона у 2023. години.
Vetar i sunce proizveli rekordnih 22 odsto struje u EU

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Смањена овогодишња жетва у Украјини услед јаких мразева се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.