Додик захвалио Мађарској на разумевању по питању резолуције о Сребреници

Izvor: GradskeInfo.rs, 15.Maj.2024, 16:05

Додик захвалио Мађарској на разумевању по питању резолуције о Сребреници

Председник Републике Српске Милорад Додик захвалио је данас мађарском руководству на разумевању по питању резолуције о Сребреници, која ће, како је упозорио, парализовати односе у БиХ. Фото: Танјуг/Борислав Ждриња Додик је то рекао на заједничкој конференцији за новинаре са >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << министром спољних послова и трговине Мађарске Петером Сијертом у Будимпешти.
„Хвала Мађарској што ће гласати против“, навео је Додик и истакао да ће резолуција дестабилизовати и односе у БиХ.
Као спорно је издвојио то што је Немачка спонзор те резолуције.
Подсетио је да Председништво БиХ није донело никакву одлуку у вези са Сребреницом.
„То је једнострано урађено од бошњачких представника. А да би се нешто појавило у Уједињеним нацијама, мора се донети одлука у земљи. А то није случај овде“, навео је Додик. Односе Српске и Мађарске је оценио веома стабилним и поручио да се радује свим заједничким пројектима.
„Наши односи се реализују у практичном смислу“, навео је председник Републике Српске.
Поручио је да је за Српску прихватљива политика Мађарске која се односи на мигранте јер се тиме бране национални и државни интереси.
„Европска мигрантска агенда се односи и на БиХ. Познато је да мигранти иду према БиХ, као транзитној рути ка земљама западне Европе“, казао је Додик, пренела је РТРС.
Dogovor dva predsednika: Veliki srpski sabor zakazan za 8. jun

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Додик захвалио Мађарској на разумевању по питању резолуције о Сребреници се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.