У Словачкој се данас одржава други круг председничких избора

Izvor: GradskeInfo.rs, 06.Apr.2024, 13:05

У Словачкој се данас одржава други круг председничких избора

Бирачи у словачкој данас гласају у другом кругу председничких избора, бирачка места су отворена јутрос у 7 часова, а гласање се завршава у 22 сата, наводе локални медији. фото: Танјуг/AP Photo/Denes Erdos) Ово су шести директни председнички избори од стицања независности Словачке, наводи >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << агенција ТАСР.
Грађани бирају између два кандидата који су прошли у други круг – Ивана Корчока и Петера Пелегринија.
Они који су због здравственог стања у немогућности да лично изађу на бирачка места, на пример непокретни или старије особе са инвалидитетом, могу да затраже од бирачке комисије да им омогући гласање од куће.
Распоређен је и већи број полицајаца који ће настојати да избори прођу у мирној атмосфери.
Према процени словачког Завода за статистику, више од 4,33 милиона људи има право гласа у другом кругу председничких избора у Словачкој и свој глас могу да дају на 5.938 бирачких места. Пребројавање гласова почеће након затварања бирачких места, а Завод за статистику ће објавити прелиминарне резултате на својој интернет страници.
Званичан исход избора требало би да буде објављен у недељу, 7. априла, након што Државна комисија за изборе и надзор над финансирањем политичких партија да сагласност.
U Južnoj Koreji drugi dan ranog glasanja na parlamentarnim izborima

Преузмите андроид апликацију.
Чланак У Словачкој се данас одржава други круг председничких избора се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.