Izvor: GradskeInfo.rs, 29.Jan.2024, 09:58
Европска централна банка одлучила да не повећава каматне стопе
Управни савет Европске централне банке (ЕЦБ) одлучио је данас да задржи референтну каматну стопу на главне операције рефинансирања на 4,5 одсто, каматну стопу на депозите на четири одсто и маргиналну каматну стопу на 4,75 одсто.
Фото: Unsplash/akitada31
Инфлација и даље пада, а ранија повећања >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << каматних стопа и даље утичу на пооштравање услова финансирања, смањују тражњу и тиме утичу на пад инфлације, наводи се у саопштењу ЕЦБ.
Управни савет је посвећен циљу да се инфлација благовремено врати на средњерочни циљ од два одсто и сматра да ће тренутни ниво каматних стопа, ако се одржавају довољно дуго, значајно допринети овим напорима, преноси Танјуг.
Председница Европске централне банке Кристин Лагард ће на данашњој конференцији за медије додатно образожити одлуку о каматним стопама.
Da li BRIKS može da sruši dolar?
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Европска централна банка одлучила да не повећава каматне стопе се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.













