Izvor: Vostok.rs, 18.Jul.2012, 10:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ranjen saradnik SZO u Karačiju

18.07.2012. -

U velikom pakistanskom gradu Karačiju danas je ranjen saradnik Svetske zdravstvene organizacije koji učestvuje u kampanji vakcinacije dece protiv dečije paralize, a stradao je i njegov vozač. Policija saopštava da je na automobil SZO pucano u jednoj četvrti gde stanuju izbeglice iz Avganistana.

Ranije su pakistanske vlasti odložile početak vakcinacije na severozapadu zemlje zbog pretnji >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << talibana da neće dozvoliti nikakvu vakcinaciju dece sve dok Amerikanci ne prestanu da bombarduju uz pomoć bespilotnih letelica.

Vlasti Pakistana kažu da je pod pretnjom život i zdravlje oko 350 hiljada dece.

Izvor: Golos Rossii, foto: EPA    

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.