Izvor: Nezavisne Novine, 20.Okt.2016, 12:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počela vakcinacija protiv gripa

KOZARSKA DUBICA - U Domu zdravlja "Kozma i Damjan" u Kozarskoj Dubici počela je besplatna vakcinacija protiv gripa, a vakcine je za 300 pacijenata iz rizičnih grupa obezbijedio Fond zdravstvenog osiguranja Republike Srpske.

Pravo na besplatnu vakcinu protiv sezonskog gripa imaju pacijenti na hemodijalizi, oni koji boluju od insulin-zavisnog dijabetesa i >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << pacijenti koji su imali neku od komplikovanih operacija na srcu.

Pravo imaju i djeca liječena od reumatske groznice sa promjenama na srcu, djeca oboljela od cistične fibroze, osobe koje boluju od mišićne distrofije i multipla skleroze, te osobe koje su završile sa hemoterapijom, a trenutno nemaju simptome bolesti.

Vakcinacija se preporučuje svim osobama i djeci starijoj od šest mjeseci, posebno hroničnim bolesnicima, osobama starijim od 65 godina, djeci, zdravstvenim radnicima i zaposlenima u sektorima i službama od javnog značaja kao što su policija, prosvjeta i komunalna preduzeća.

Vakcinacija za rizične grupe pacijenata obavlja se u Domu zdravlja "Kozma i Damjan" u Kozarskoj Dubici, u Higijensko-epidemiološkoj službi.
Pogledaj vesti o: Vakcinacija

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.