
Izvor: Radio 021, 27.Feb.2021, 14:03
Muškarac star 88 godina vozio 190 na sat, rekao da žuri na vakcinaciju
Francuska policija zaustavila je u regionu Donja Rajna muškarca starog 88 godina koji je vozio 191 kilometar na sat.
Kada su ga pitali gde toliko žuri, rekao im je da se plašio da ne zakasni na zakazani termin za vakcinaciju.
Na putu na kom je muškarac zaustavljen dozvoljena brzina je 110 kilometara.
Policajci su mu oduzeli vozačku dozvolu i zaplenili vozilo, ali i odvezli da primi vakcinu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
"Zarad sigurnosti svih u saobraćaju, molimo da se poštuju ograničenja, čak i posle 60 godina sa vozačkom dozvolom", rekli su iz francuske policije.
Vakcine protiv korona virusa trenutno mogu da primaju stariji od 75 godina i osobe sa ozbiljnim zdravstvenim problemima.
Autor: Tanjug, RTS
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.
Pogledaj vesti o: Coronavirus
Francuska policija zaustavila vozača koji je jurio 190 na sat: Kada su videli ko sedi za volanom i šta je razlog žurbe šokirali su se
Izvor: Blic, 27.Feb.2021
Videvši automobil koji ide brzinom daleko većom od ograničenja, francuska policija nije imala izbora nego da zaustavi vozača, kada je utvrđeno da je vozio 191 kilometar na čas. Pravi šok je usledio kada su videli ko sedi za volanom i gde je krenuo.