Izvor: Mondo, 25.Jan.2017, 20:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vozite OPREZNO, poledica na putevima
Magla i poledica otežavaju vožnju, zato budite pažljivi za volanom!
Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock
Vozači u Srbiji večeras treba da budu posebno oprezni zbog magle i poledice, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS) i dodao da je saobraćaj na putevima umeren, bez zastoja.
AMSS je preneo da slab sneg pada u centralnoj Srbiji, a magle i sumaglice ima skoro svuda, zbog čega je vidljivost smanjena.
Vozači zato treba da smanje brzinu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << da poštuju ograničenja predviđena zimskim uslovima vožnje i da ne ulaze u rizično preticanje jer se pri poledici i smanjenoj vidljivosti dešavaju lančani sudari.
Prilazi zimskim turističkim centrima i skijalištima su prohodni, ali zimski uslovi su i na većini ostalih puteva u planinama.
Kamionima sa prikolicom i šleperima zabranjeno je kretanje na putevima II i III prioriteta na području Valjeva, Novog Pazara, Sjenice i Tutina, kao i na prilazima Goču i Kopaoniku.
Po podacima Uprave granične policije, putnička vozila na graničnim prelazima čekaju do 20 minuta.










