Izvor: Politika, 24.Feb.2010, 22:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Raj za dvoje
Zaljubljeni možda već žive u raju, ali ako bi za Dan zaljubljenih ipak nekuda da putuju, nekoliko destinacija je po izboru posetilaca sajta tripadvisor.com pravi raj za parove. Ova mesta bi, kažu, probudila duh svetog Valentina i među ljubavnicima čija se strast odavno ohladila.
Hilton Moorea Lagoon Resort &Spa, Morea, Francuska Polinezija. Ostrvo Morea ima oblik srca. Zaljubljenima su na raspolaganju bungalovi u cveću iz kojih se pruža pogled na kristalno bistri Tihi okean >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << sa jedne i visoke planinske vrhove sa druge strane.
AndronisLuxurySuites, Santorini, Grčka, apartmani na obali Egejskog mora. Ako se gosti zanesu, tu je odmah i matičar i sva ostala dekoracija za ozvaničenje ljubavi.
Hotel Ter Duinen, Briž, Belgija, u skladu sa romantičnim duhom grada. Briž je omiljen zbog svoje bajkovite srednjovekovne arhitekture, brojnih kanala, kitnjasto ukrašenih kuća, visokih gotskih katedrala i dugih pešačkih zona.
The Palace at One & Only Royal Mirage, Dubai, UAE, podseća na arapsku tvrđavu, spaja tradicionalni šarm sa komforom, sve sobe gledaju u plavetnilo.
Greenwich Hotel, Njujork, SAD, za one koji bi da praznik provedu u kosmopolitskom Njujorku a da ipak imaju utisak da su tu samo jedno za drugo. Sobe u starinskom stilu kombinuju tibetanske ćilime i marokanske pločice, engleske sofe i italijanski mermer.
Southernmost on the Beach, Ki Vest, Florida, sa pogledom na Atlantik i lude zabave u koktel-baru na plaži. Tu se ljubav greje uz „margaritu” i Kuba libre.
Apsley House Hotel, kuća koju je vojvoda od Velingtona sagradio 1830, sačuvala je duh starih vremena uz umetničke slike i brojne starine. Bat je mesto gde je i Džejn Ostin dobijala svoju inspiraciju.
InterContinental Budapest, Budimpešta, Mađarska, u blizini Dunava, ali i ostalih turističkih atrakcija u gradu čija je arhitektura hvaljena kao jedna od najlepših u Evropi.
Riad El Mansour, Marakeš, Maroko, smešten u Medini, starom delu gradu, odakle se otvaraju putevi ka džamijamaipalatama dok brojne uske ulice i otkrivanje tajnovitih prolaza daju čar provodu u Marakešu.
Zoetry Agua Punta Cana, Punta Kana, Dominikanska Republika, nudi vreo beo pesak i koktele od kokosa koje njihovi gosti ispijaju ispod suncobrana od trske daleko od svake buke i vreve.
J. S.
[objavljeno: 07/02/2010]





