Izvor: Blic, 05.Apr.2025, 19:31

Mališan (10) godina herojski spasao baku od sigurne smrti - bolničari zanemeli kada su došli: "Za sve je zaslužna škola"

Desetogodišnji dečak uspeo je da spasi život svojoj baki koja je doživela epileptični napad. Prvo ju je pažljivo položio u pravilan položaj kako bi sprečio gušenje, a zatim je pozvao pomoć. Znanje koje mu je omogućilo da reaguje stekao je na školskim časovima prve pomoći, rekao je.

Nastavak na Blic...






Povezane vesti

Dečak heroj spasio baku tokom napada epilepsije - koristio tehniku koju je naučio na časovima prve pomoći

Izvor: SrbijaDanas.com, 05.Apr.2025

Dečak iz toskanskog grada Areco, star 10 godina, spasio je svoju 70-godišnju baku, koja je imala epileptični napad, koristeći tehnike koje je naučio na časovima prve pomoći u školi.

Nastavak na SrbijaDanas.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.