
Izvor: Blic, 01.Apr.2025, 21:05
KRENU U ŠKOLU, A JOŠ NE ZNAJU DA KORISTE TOALET! Proizvođači pelena uveli veličinu za ĐAKE, naši stručnjaci upozoravaju: "Još malo neće znati ni da hodaju"
San svakog roditelja je zdravo novorođenče, odnosno, dete koje napreduje, razvija se i osamostaljuje u skladu sa svojom dobi. Međutim, kada je u pitanju nošenje pelena, njihovo ostavljanje i prelazak na korišćenje noše i toaleta je individualno, poručuju stručnjaci. Mnogi roditelji smatraju da dete ne treba terati da "skine" pelene, ali izveštaji iz drugih zemalja pokazuju da zbog zanemarivanja ove potrebe, dete može navršiti pet i više godina a da još uvek nije spremno za samostalno obavljanje velike ili male nuždu u toaletu.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.