Aruba - dragulj Južne Amerike

Izvor: Vesti-online.com, 22.Mar.2015, 07:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Aruba - dragulj Južne Amerike

Karipsko ostrvo Aruba smešteno je 20 kilometara od Venecuele. Taj deo Južne Amerike prepoznatljiv je po tropskoj klimi sa dosta sunca, tirkiznoplavim morem i plažama sa belim peščanim dinama.

Zahvaljujući veoma prijatnoj klimi i prosečnoj godišnjoj temperaturi od 28 stepeni Celzijusa ostrvo je tokom cele godine idealno za turizam. Zaljubljenici u sunce mogu cele godine uživati u ronjenju i probijati se kroz čitava jata sićušnih riba uz fenomenalan vizuelni utisak. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<

Ostrvo Aruba dugo je oko 30, a široko 10 kilometara. Minijaturna površina prilično je ravna, a najviši vrh ostrva je na 200 metara nadmorske visine. Nacionalni park "Arikok" zauzima oko 20 odsto ostrva, a najbolje ga je razgledati biciklom ili pešice jer ćete tako upoznati savršenstvo prirode, osetiti mir i opustiti se u blagostanju i tišini.

Ako ste ljubitelj dobre hrane tu su razna jela iz italijanske, francuske, argentinske, japanske kuhinje kao i tradicionalna jela koja su specifično začinjena. Iz ponude se izdvaja pileće meso ili morski plodovi u kombinaciji sa holandskim sirom, zatim kozije meso sa povrćem i neizostavni komadići ajkule.

Napitak koji se najviše preferira na ovom ostrvu je pivo, holandsko ili američko. Ostrvo je prepuno noćnih klubova i kazina tako da, ako ste ljubitelj noćnog života, Aruba je idealan izbor. Uz bogatu ponudu restorana, kafića i kazina, tu su i luksuzni hoteli sa četiri i pet zvezdica.

Ostrvo Aruba ne može se pohvaliti bogatom istorijom kao ni markantnim građevinama i muzejima, ali ljubitelji dobre zabave i noćnog života svakako će zadovoljiti svoje kriterijume.

Bon bini festival je narodni festival koji se održava svakog utorka u večernjim časovima. Bon bini u prevodu znači dobro došli. Piće, poslastice, tezge sa rukotvorinama i u pozadini izvorna muzika i đuskanje prava su zabava za turiste, ali i za domaće stanovništvo.

Zavisnici od šopinga treba da posete ulicu Caya G.F. Betico Croes, kao i šoping centre "The Seaport Village Mall" i "The Seaport Marketplace".

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.