SVETOSAVSKE NAGRADE ZASLUŽNIMA ZA RAZVOJ PROSVETE

Izvor: Kurir, 27.Jan.2012, 18:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SVETOSAVSKE NAGRADE ZASLUŽNIMA ZA RAZVOJ PROSVETE

Ministarstvo prosvete i nauke uručilo je godišnje Svetosavske nagrade zaslužnima za unapređenje prosvete u Srbiji, a priznanja je dobilo 20 ustanova i pojedinaca.

BEOGRAD - Ministarstvo prosvete i nauke uručilo je godišnje Svetosavske nagrade zaslužnima za unapređenje prosvete u Srbiji, a priznanja je dobilo 20 ustanova i pojedinaca.

Za Svetosavske nagrade bilo je nominovano ukupno 160 pojedinaca i institucija, a najboljima su >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << danas u Vladi Srbije uručena priznanja.

Čestitajući dobitnicima ministar prosvete i nauke Žarko Obradović ukazao je da svetosavske vrednosti traju vekovima, a važe i danas.

"Delo i zaveštanje Svetog Save imaju viševekovni značaj. To delo pokazuje moć i snagu prosvećenosti i solidarnosti", poručio je ministar.

Nagrade su dobili učenik osmog razreda beogradske Osnovne škole za slepe i slabovide "Dragan Kovačević" Pavle Dimić i đak kruševačke srednje škole za specijalno obrazovanje "Veselin Nikolić" Aksentije Ivanocvić, koga Daunov sindrom nije sprečio da postiže uspehe i dobija priznanja.

Nagrađen je i đak četvrtog razreda Gimnazije u Sremskoj Mitrovici Milan Kornjača, koji do škole iz svoga sela putuje 20 kilometara.

Svetosavsko priznanje uručeno je Marijani Vujadinović, učenici Matematičke gimnazije u Beogradu, dobitnici brojnih priznanja.

Za uspehe na takmičenjima iz informatike i matematike nagrađen je đak osmeg razreda niške Osnovne škole "Ćele kula" Ivan Damjanović.

Nagrađena je i predškolska ustanova Savski venac iz Beograda, direktor beogradske osnovne škole "Gavrilo Princip" Jordan Ilić, kao i Osnovna škola "Milivoje Borović" iz Mačkata.

Među nagrađenim ustanovama su Tehnička škola iz Požege, beogradska Muzička škola "Vatroslav Lisinski" i Ekonomski fakultet u Subotici, a Svetosavsko priznanje dobila je i grupa studenata beogradskog Fakulteta organizacionih nauka.

Nagrađen je i rektor Univerziteta u Beogradu Branko Kovačević, a Svetosavska nagrada uručena je i direktoru novosadskog Studentskog centra Jovanu Bjelobradi, kao i Domu učenika srednjih škola u Kragujevcu.

Nagrađeni su i Studentski centar iz Prištine, koji je izmešten u Kosovsku Mitrovicu, direktor Doma učenika srednjih škola u Kraljevu Dragutin Karanović, kao i Zadužbina "Dositej Obradović".

Svetosavske nagrade dobila su i dva medija - Radio televizija Srbije za emisiju "Ovo je Srbija", i dnevni list Press za seriju članaka o nasilju u srpskim školama i pokretanje SOS telefona za žrtve nasilja.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.