Izvor: Mondo, 16.Jun.2013, 19:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"SPC ratuje sa Crnom Gorom"
Kanonski nepriznata Crnogorska pravoslavna crkva optužila je Srpsku pravoslavnu crkvu da je otvorila front protiv Crne Gore i da ratuje iz svih oružja sa namerom da nametne svetosavsku dogmu i klerikalizuje sekularnu državu.
Potpredsednik Saveta CPC Stevo Vučinić kazao je da je nedavni pokušaj Njegoševe kanonizacije bio politički SPC-a, sa namerom da autentično crnogorsko duhovno i nacionalno biće supstituiše >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << u svetosavsku tradiciju.
On se pozvao na prepisku između epsikopa dalmatinskog Rajačića i Njegoša iz 1832. godine, kojoj se, kako je naveo, potvrđuje da se Njegoš izjašnjavao kao Crnogorac i poglavar CPC.
Taj dokument pokazuje da je tvrdnja mitropolita Amfilohija izrečena o vladici Radu kao proročkoj savesti srpskoga naroda i vladici srpske crkve, ruganje zdravom razumu i činjenicama , naveo je Vučinić u pisanoj izjavi dostavljenoj medijima.
On smatra da SPC pokušava Crnoj Gori da nametne i svetosavlje, iako ono, kako je naveo, nije autentični iskaz crnogorskog duhovnog bića, već akt duhovnog nasilja nad Crnogorcima.
SPC je, očito, otvorila front protiv crnogorske države i ratuje iz svih oružja, s namerom da nametne svetosavsku dogmu i klerikalizuje sekularnu državu, sa ciljem da Crnogorce doda srpskom nacionalnom korpusu, smatra Vučinić.
(Tanjug, foto: ilustracija Beta, Saša Đorđević)
CPC: SPC ratuje pritiv Crne Gore
Izvor: NaDlanu.com, 16.Jun.2013
Kanonski nepriznata Crnogorska pravoslavna crkva (CPC) optužila je u nedelju Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC) da je otvorila front protiv Crne Gore i da ratuje iz svih oružja sa namerom da nametne svetosavsku dogmu i klerikalizuje sekularnu državu. ..Potpredsednik Saveta CPC Stevo Vučinić kazao je...





