Horovi u čast prosvetitelja

Izvor: Vesti-online.com, 01.Feb.2013, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Horovi u čast prosvetitelja

Svetosavska akademija u organizaciji Srpske pravoslavne crkve, parohije u Štutgartu, učenika srpske dopunske škole i verske nastave, kao i Generalnog konzulata Republike Srbije, održana je ovih dana u glavnom gradu nemačke pokrajine Baden-Virtemberg.

Prota Bratislav Božović besedi na proslavi

 

 

Zaslužni za uspeh akademije

Program su vodili Nina Basara i Dejan Zečević. Tehničke uslove za ovu priredbu stvorili >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << su Milan Živić, Ratomir Nedeljković i Milan Drljača. Scenu su uredile Lela Božović, Aleksandra Rudakov, Vesna Žuljević, Jasmina Živanović, Snežana Jojić, Suzana Pavlović i Stana Komlen.

U hramu Sabora Srba svetih, protojerej Bratislav Božović je presekao slavski kolač. Domaćini ovogodišnje akademije su bili svi učenici dopunske i verske nastave u Štutgartu, Ludvigzburgu, Zindelfingenu, Šorndorfu i Vinendenu, a kumovi školske slave su bili braća Danilo i Vladimir Jojić, kao i Sara Komlen iz Štutgarta.

U Starom vatrogasnom domu, akademija je otvorena himnom "Bože pravde" u izvođenju solista Milice Rajković i Stefana Miljkovića, uz pratnju mešovitog hora SPC "Knjaz Lazar", dečjeg hora "Sretenje", kao i đačkog hora odeljenja u Friden školi iz Štutgarta i pevačkog društva devojaka Nove generacije iz Šorndorfa.

 

Potom su svi prisutni otpevali Svetosavsku himnu, a goste je pozdravio generalni konzul Repubike Srbije Pero Janković. Svetosavsku besedu držao je protojerej Bratislav Božović, posebno se osvrnuvši na slogu i zajednički rad crkve i škole, kako je Sveti Sava i propovedao.

 

Potom je pedesetak učenika govorilo i recitovalo o životu i delu prvog srpskog prosvetitelja, uz buran aplauz prisutnih koji su popunili sva mesta u sali Starog vatrogasnog doma. Program su osmislile i pripremile nastavnice Dopunske škole na srpskom jeziku Danijela Stepanović i Srbislava Knežević, kao i štutgartski sveštenici Bratislav Božović i Slobodan Miljević.

 

Poklone za decu su pripremili roditelji učenika dopunske nastave u Friden školi.

Akademiji su pored diplomata iz konzulata Srbije i BiH koje su predvodili njihovi šefovi Pero Janković i Dragan Dragić, prisustvovale i brojne zvanice iz redova naših istaknutih ličnosti iz ovog dela Nemačke.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.