Tunis: Ubijen lider džihadista

Izvor: B92, 29.Mar.2015, 13:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tunis: Ubijen lider džihadista

U Tunisu je ubijen vođa glavne džihadističke grupe koji je optužilen da je organizovao nedavni masakr u nacionalnom muzeju, saopštio je premijer Tunisa.

Snage bezbednosti su juče uspele da ubiju više najistaknutijih pripadnika džihadističke grupe Okba Nafa brigada, uključujući lidera Lokmana Abu Sakra, saopštio je premijer, preneo je AFP.

Sakr je optužen da je organizovao nedavni napad u muzeju Bardo, kada je ubijeno više od 20 stranih turista.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.