Predsedniku Slovenije odstranjen tumor prostate

Izvor: Blic, 31.Mar.2011, 13:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predsedniku Slovenije odstranjen tumor prostate

LJUBLJANA - Slovenačkom predsedniku Danilu Tirku odstranjen je tumor postate na jednoj klinici u Insbruku u Austriji, oporavak teče dobro i sledeće sedmice bi trebalo da se vrati redovnim dužnostima, saopšteno je danas iz kancelarije predsednika Slovenije.

Maligno tkivo je otkriveno na sistematskom pregledu, tumor je otkriven u ranoj fazi i uspešno je uklonjen robotičkom hirurgijom koja omogućava najbrži oporavak, navedeno je u saopštenju.

Iz kancelarije predsednika >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Slovenije precizirano da je da je Tirk sam platio troškove operacije, koja je u utorak obavljena u bolnici u Insbruku koja ima najviše iskustva u takvoj vrsti operacija, prenela je agencija STA.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.