Izvor: B92, 05.Maj.2012, 13:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poplave u Nepalu, nestali turisti
Katmandu -- Osam osoba je poginulo, a troje ruskih turista je nestalo posle izlivanja reke Seti koja je poplavila selo blizu turističkih destinacija na Himalajima.
"Pronašli smo leševe osam osoba u reci Seti. Nekoliko njih, uključujući troje Rusa, nestalo je", saopštio je lokalni policajac Šajleš Tapa agenciji Frans pres u telefonskoj izjavi.
Vodena bujica poplavila je dve zgrade i brojne trošne kuće u selu Karapani ispod planinskog vrha Anapurna, rekao je Tapa. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Policija još nije sa sigurnošću utvrdila nacionalnost žrtava, ali su oni verovatno Nepalci, rekao je predstavnik policije, dodajući da je upućen helikopter da nadgleda mesto nepogode.
Troje povredjenih upućeno je u bolnicu u Pokhari, turističkom središtu oko 200 kilometara zapadno od glavnog grada Katmandua.
Pogledaj vesti o: Poplave
Osam mrtvih, nekoliko turista nestalo u poplavi u Nepalu
Izvor: Blic, 05.Maj.2012
Osam osoba je poginulo danas, a troje ruskih turista je nestalo posle izlivanja reke Seti koja je poplavila selo blizu jedne od najpopularnijih nepalskih turističkih destinacija na Himalajima, saopštila je policija..."Pronašli smo leševe osam osoba u reci Seti. Nekoliko njih, uključujući troje...
Osam mrtvih u poplavama u Nepalu
Izvor: Radio 021, 05.Maj.2012
Osam osoba je poginulo danas, a troje ruskih turista je nestalo posle izlivanja reke Seti koja je poplavila selo blizu jedne od najpopularnijih nepalskih turističkih destinacija na Himalajima, saopštila je policija.








