PRONAĐEN LEK ZA SVE VRSTE RAKA?

Izvor: Kurir, 27.Jun.2011, 14:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PRONAĐEN LEK ZA SVE VRSTE RAKA?

LONDON - Lek za rak dojke mogao bi da postane univerzalno oružje u lečenju svih vrsta tumora, saopštili su britanski naučnici u nedelju uveče posle čega je ova vest za tili čas obišla čitav svet dajući nadu obolelima.

Britanski mediji odmah su prokomentarisali da je reč o "čudesnom leku" koji bi mogao biti efikasan i u borbi protiv drugih vrsta kancera. U pitanju su lekovi poznati kao PARP inhibitori, koji utiču na mehanizam kojim se ćelije tumora oporavljaju od oštećenja, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << piše britanski Dejli mejl.

Britanski naučnici tvrde da bi ovo otkriće moglo da podstakne proizvodnju čitave generacije novih lekova koji bi mogli da smanje mnoge, a možda čak i sve tipove malignih tumora, dok bi neprijatne nuspojave ove vrste lekova, poput umora i mučnine, bile svedene na minimum.

Lekovi za rak dojke deluju i na rak jajnika, prostate i pankreasa tako što ćelijama raka ne daju da se oporave posle čega one same odumiru. Ova vrsta lekova deluje i direktno na tumor tako što ga ubija, a ne oštećuje okolno tkivo što je neuporedivo bolji način od hemoterapije i zračenja.

Nastavak na Kurir...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.